Ogólnie o stomatologii - kilka porad - Dobry dentysta

Stomatologia Chorzów

Uśmiech, proszę!

Każdy z nas powinien troszczyć się o swoje zdrowie i co do tego, chyba nikt z nas nie ma odmiennego zdania. Z racji tego, że wchodząc w dorosłość bierzemy odpowiedzialność między innymi za stan swojego ciała, dobrze zrobimy, jeżeli na przykład c

Ogólnie o stomatologii - kilka porad - Dobry dentysta Stomatologia Chorzów
o pół roku spiszemy swoiste sprawdzenie jego kondycji służące nam samym. I tak wizyta u stomatologa stanie się jedną z części bardzo ważnego procesu mającego na celu sprawdzenie, czy wszystko z naszym organizmem jest w porządku. Wielu ludzi zapomina bowiem o tym, że zęby to bardzo ważna część naszego ciała i naprawdę trzeba poświęcić jej choć trochę uwagi. Dobrze będzie, jeżeli odstawimy na bok kawę, papierosy, herbatę i inne używki, które sprawiają, że nasze ząbki nie są białe.

Jeżeli chcemy, by nasze zęby były białe, to koniecznie powinniśmy zapytać stomatologa o to, co należy robić, by tak się stało. Okazuje się, że współcześnie bardzo wielu ludzi korzysta z dóbr Internetu i myśli, że pozwoli ono na to, by zastąpić prawdziwą stomatologię zwykłym wczytaniem się w artykuł na stronie poświęconej tematyce dotyczącej na przykład zębów właśnie. Dobrze jednak będzie, jeżeli uzmysłowimy sobie, że mało kto tak naprawdę nie musi odwiedzać dentysty. Wielu z nas nosi choroby szkliwa czy dziąseł nawet o tym nie wiedząc. Warto jest zatem umówić się na wizytę u specjalisty, który dokładnie zbada nasz stan uzębienia, dokona ewentualnej jego naprawy i zaleci na przykład stosowanie diety ubogiej wszelakiego rodzaju używki, takie jak kawa, białe wino czy herbata, które źle wypływają na nasze zęby.


Metody wykorzystywane przez młodych stomatologów


Zaniedbanie zębów wiąże się w większości z koniecznością ich poważniejszego leczenia. Jest to najczęściej leczenie kanałowe, lub też w poważniejszych przypadkach konieczne jest usunięcie zęba. O ile są to zęby trzonowe to jedyny problem, jaki możemy mieć, to problemy z gryzieniem. Problem pojawia się, jeżeli usunięte zostają zęby z przodu, co wiąże się z mniejszą estetyką, jak również pogorszeniem pewności siebie. Osoby, którym został usunięty jeden ząb lub też kilka często nie chcą się uśmiechać. Z tego też względu, aby podnieść ich samoocenę, konieczne jest wstawienie nowego zęba. Tym już jednak zajmują się protetycy, którzy mogą odtworzyć ząb w postaci stałej, lub też w postaci ruchomej. Sztuczne zęby stałe są na pewno mniej kłopotliwe, ze względu na to, że wymagają takiej samej pielęgnacji, jak pozostałe zęby. W przypadku protez ruchomych pojawia się dodatkowa konieczność wyjmowania ich z ust i dodatkowego ich czyszczenia, jak również zakładania ich z powrotem. Jak więc widać, że dzięki najnowocześniejszym technologiom, mimo usunięcia zęba istnieje ratunek dla pustego miejsca po wyrwanym siekaczu czy trzonowcu.

Kiedy mamy zęby czujemy się pewni siebie i chętnie się uśmiechamy. Jeżeli jednak pojawi się jakiś problem i zęby trzeba usunąć ratunkiem może być protetyka zębów, dzięki której na miejsce dawnych zębów będziemy mieli sztuczne. Bez względu na to, czy zęby musiały zostać usunięte z powodu zaawansowanej próchnicy, nowotworów, czy też z powodu urazów mechanicznych, możemy udać się do stomatologa protetyka, który po wykonaniu specjalnego odlewu lub odcisku wykona nam odpowiednią protezę. Do wyboru będziemy jednak mieli albo zęby stałe, albo zęby ruchome. Każde z nich ma swoje wady i zalety i to, które z nich wybierzemy, zależy głównie od zasobności naszego portfela oraz od preferencji. Do wyboru wśród zębów sztucznych stałych mamy licówki, korony oraz mosty, natomiast z ruchomych to protezy częściowe lub pełne. Zarówno protezy stałe jak i ruchome są wykonane z różnych materiałów, jak na przykład mogą to być protezy porcelanowe, akrylowe czy też cyrkonowe. Bez względu jednak na to, jaką protezę będziemy mieli, na pewno na nowo będziemy mogli się uśmiechać.



Kim jest lekarz dentysta?

Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta



© 2019 http://dobry-dentysta.nurkowanie.swinoujscie.pl/